Vedení účetnictví. Mnohým lidem se při vyslovení tohoto spojení ježí vlasy hrůzou na hlavě. Dokonce by se dalo říct, že po dokončení účetnictví pro vaši firmu nemáte daleko do blázince a hodil by se vám psycholog.

Ať jste již drobný živnostník či velká firma, dovolte nám převezmout tyto starosti za vás. Pod pojmy vedení účetnictví se totiž skrývá poměrně dost povinností. Ceny za vedení účetnictví si lehce odvodíte z našeho formuláře pro nezávaznou poptávku.

Musíte vést daňovou evidenci, všechny příslušné knihy a deníky, obvykle i podvojné účetnictví, napsat výroční zprávu, zaznamenávat povinnost k DPH, vést inventarizaci účtů, vykazovat zisky a ztráty, zajistit si účetní audit a mnohé další náročné a nudné nezbytnosti.

Vedení účetnictví: Existuje jednoduchá definice?

Účetnictví je nástroj. Toliko k jednoduchosti. Jako každý nástroj má své uplatnění. Účetnictvím sledujeme a měříme stavy, změny, výsledky a směry určitého podnikání v jednotkách peněz. Zní to složitě? Velmi podrobně si o něm můžete přečíst přímo v zákoně na asi 40 stránkách.

Účetnictví se v tomto státě aktuálně řídí zákonem o účetnictví č. 563/1991 Sb.

Jak sami vidíte, je lepší přenechat odbornou práci odborníkům. Z případných chyb totiž vyplývá více nepříjemných následků než pouhá ztráta vašeho času a zdravého rozumu. Jen na nedoplatcích daní vybírá daňová správa ročně asi 8 miliard korun! Kontroly navíc platí daňoví poplatníci a každá stojí neuvěřitelných 115 tisíc korun.

Takže s čím vám pomůžeme:

  • Vedení účetnictví a daňové evidence
  • Kontrola účetnictví dodaného klientem
  • Podklady a informace pro zahraniční investory
  • Komplexní účetní poradenství
  • Výstupní ukazatele pro řízení společnosti
  • Zpracování vnitřních předpisů účetní jednotky
  • Zajištění účetního auditu

Věděli jste, že díky vedení účetnictví daňovým poradcem můžete být ve svém vlastním podnikání až o 51% produktivnější? Záleží je na vás, jak s ušetřeným časem a energií naložíte. Daňovou kancelář Daně Bílý zajímají jen vaše účty.

Správně, průkazně, úplně a srozumitelně. Tak se dělá účetnictví v Plzni. Za ušetřené peníze za psychologa si zajděte na plzeňské pivo.