Infolinka daně PLZEŇ

+420 377 220 394

Info pouze KINDERGELD

+420 379 482 970

Info pouze VRÁCENÍ DANÍ

+420 379 482 816

separator Daňový poradce separator
Domů » Témata

Daně ze zahraničních příjmů

Máte-li zahraniční příjmy, je potřeba rovněž tyto příjmy danit. Na úrovni celoevropské však neexistují jednotná pravidla pro určení způsobu, jak zdanit příjem příslušníků EU, kteří žijí či pracují mimo svou zemi. Jak tedy situaci řešit?
CELÝ ČLÁNEK

Kdy se vyplatí stát se plátcem DPH?

Daní z přidané hodnoty (DPH) je zatíženo téměř veškeré zboží a služby. Dle zákona ji odvádí dodavatelé, registrovaní plátci, kteří ji následně přeúčtují spotřebitelům. V ČR jsou aktuálně tři sazby daně - 21 %, 15 % a 10 %.
CELÝ ČLÁNEK

Penzijní spoření od A do Z

Přemýšlíte, jak si naspořit potřebnou sumu peněz, které využijete v důchodu? Podle expertů je stále nejlepší variantou zvolit si penzijní spoření. Třetí důchodový pilíř využívá asi 4,5 milionů Čechů. Nejvíce Čechy láká odměna státu, co se týče investování, zůstávají u konzervativních strategií.
CELÝ ČLÁNEK

Jak na neplatiče faktur?

Dodali jste zboží nebo službu, ale platba stále nepřichází? S největší pravděpodobností jste měli tu smůlu potkat se s neplatičem. Dle různých průzkumů faktury neplatí v ČR včas až třetina obchodníků. Poradíme vám, jak dostat své peníze.
CELÝ ČLÁNEK

Harmonogram zapojení do EET a další podrobnosti

Několikrát zmiňovaný odklad EET na rok 2017 se dle posledního vyjádření Andreje Babiše konat nebude. Pozdější termín elektronické evidence tržeb by jistě nejednoho podnikatele potěšil, nicméně ministr financí ČR je přesvědčen o tom, že celý systém je připraven ke spuštění…CELÝ ČLÁNEK

1 2 3 5